Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

 

Ürün İade Koşulları

1. Firmamız 200 tl altı ürünleri bayilerimizden iade kabul etmeyecektir, 200 tl üstü ürünler yasal iade koşullarına uyduğu sürece iade kabul edilecektir. 200 tl altı ürünlerde kargo gönderim ücreti bayilerimize aittir. B&B sistemde çalıştığımız için Olabildiğince az iade gelen ürünleri satıyoruz. Ayrıca 200 baremini koyma sebebimiz kargo ücretlerinden dolayı olmaktadır. Bayilerimize iade gelen ürünler sonraki siparişlerinde kolayca satmaktadırlar.

 

2. Kargo nedeniyle hasarlı, müşteri beğenmemesi, garanti/servis durumu konularında ki iadelerin tüm mesuliyeti bayilere ait olacaktır. Bu ürünlerde 200 tl altı ürünlerde iade kabul edilmeyecektir. (bu her ürün için geçerli değildir) 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki yasa gereği uygulamalar esastır. Aynı zamanda iade yasal süresi 14 gün olup bizim bayilerimize tanımış olduğumuz iade süresi (bizden kaynaklı hatalarda geçerlidir) 21 günle sınırlıdır, 21 günü geçmiş siparişlerde biz iade kabul etmemekteyiz. Bu durumda istisnalar hariçtir!

 

3. Depo adresimize bayi müşterilerinden iade kabul edilmeyecek olup, bayilerin Pazar yerlerinde ki iade adreslerini kendi adresleri ile güncellemeleri gerekmektedir.

 

4. ToptanÇarşısı.com ile alakalı bir sorundan dolayı iade süreci yaşanması durumunda, paketin sadece sizin tarafınızdan Ptt kargo ve MNG KARGO ile kargo masrafları bize ait olacak şekilde depomuza kabulü sağlanacaktır. Müşteriden direk iade alınmayacaktır. Yani müşterinin paketi sizin adresinize göndermesi, sonrasında depomuza sizin tarafınızdan iade edilmesi gerekmektedir.

 

5. İadeniz tarafımızdan onaylandıktan sonra ödenilen tutar taradınıza ödeme yaptığınız kredi kartınıza yüklenir. Eğer müşteriye teslim olmadan iade oldu ise paketleme ücreti (1.90 tl)  düşülerek ürün bedeli tarafınıza yüklenir.

 

6. Alıcı öder seçenekli kargo gönderimlerinizde müşteri kargoyu teslim almadığı zaman siparişiniz firmamıza geri dönmektedir. Bize iade edilen üründe hem gidiş hemde dönüş kargo bedeli tarafınıza yansıtılacaktır.

 

ÖNEMLİ NOT : ToptanÇarşısı.com olarak yüksek fiyatlı ürünlerde bayilerimizin zarara girmemesi için iade kabul edilmektedir. Bu uygulamış olduğumuz iade politikası Düşük fiyatlı ürünlerin kargo masraflarından ötürü olmakta ve aynı zamanda  kullanılmış olan ürünlerin iadeleri firmamızı zarara sokmasından kaynaklıdır. Toptançarşısı.com' a gönderilen iade ürünlerin incelenme ve onaylanma süreleri 3 iş günüdür. ToptanÇarşısı.com olarak sizlerin daima yanınızdayız.

 

 

TOPTANÇARŞISI.COM AİLESİ

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR