media

Dropshipping Nedir?


Dropshipping bir stoksuz satış yöntemidir. Bu yöntemde satıcı mevcut sanal pazar yerleri üzerinde bir mağaza açar. Ve bu mağazada diğer satıcıların ürünlerini listeler. Bu listeleme sırasında ürünlere fiyat farkı koyar. Sipariş geldiğinde de ürünü asıl satıcıdan alıp müşteriye kargolar. Böylelikle satıcı herhangi bir sermaye ve stok ihtiyacı duymaz. Bu da yeni nesil E-Ticaretin ana kollarından bir tanesidir. İnsanlar bu sayede ek gelir elde etmeye, hatta binlerce dolar kazanmaya başlamışlardır. Tüm bu avantajlar da insanlara oldukça cazip gelmeye başlamıştır.


Dropshipping Avantajları Nelerdir?


Dropshipping yapmanın en büyük avantajı bu işe başlarken herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymamanızdır. Herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymamak demek, aynı zamanda riske atacağınız bir para olmaması demektir. Bu da yeni bir işe başlayacak insanlar için oldukça avantajlı bir durumdur. Aynı zamanda herhangi bir başarısızlık durumunda elinizde bir ürünün stoku kalmayacaktır. Çünkü dropshipping yaparken stok yapmanıza gerek yoktur. Stok yapmanıza gerek olmamasının bir diğer avantajı ise depo ve benzeri maliyetlerden muaf olmanızdır. Bu da insanların dropshipping ile ek gelir elde etmeyi tercih etmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesidir. Dropshipping yaparken asıl satıcıdan ürünü direkt olarak kendi müşterinize gönderirsiniz. Bu da kargo maliyetinin karşı tarafa ait olmasını sağlar ve bu da oldukça büyük bir avantajdır. Aynı zamanda bu online bir iş olduğu için dropshipping insanlara esnek çalışma saatleri sağlar. Esnek çalışma saatleri de insanların gün içindeki planlarının belli bir saat aralığına bağımlı olmasını engeller. Bu da dropshipping avantajlarından bir tanesidir.


Dropshipping Dezavantajları Nelerdir?


Peki dropshipping yalnızca avantajlardan mı ibaret? Tabii ki de hayır. Dropshipping yapmanın bazı dezavantajları da mevcut. Fakat planlı ve düzgün bir çalışma ile bu dezavantajlardan minimum seviyede etkilenebilirsiniz. İlk olarak bunu belirtmekte fayda var , Çok iyi bir entegrasyon firması ile çalışmanız gerekiyor, Çalıştığınız entegrasyon firması , stok güncellemelerini iyi yapmalı , tedarikçide olmayan ürünleri pazaryerlerinde yayınlamamalıdır. Aynı şekilde fiyat güncellemesini ve ürün bilgilendirmelerini de aktif olarak sürekli güncellemesini sağlamalıdır. Bizler sizin için Entegra bilişim firması ile anlaştık, en uygun fiyatla indirim almanızı sağladık.

Aksi takdirde ana satıcıda tükenen bir ürünü mağazanızda listelemeye devam edersiniz. Bu da siparişlerinizin düzenli olarak iptal edilmesi demektir. Eğer düzenli olarak iptal edilen siparişlere sahip olursanız bu da genel başarınıza çok büyük yansıyacaktır.  


TOPTANÇARŞISI.COM AİLESİ

Yorumlar: 0

Henüz yorum yapılmamış

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmaz. Zorunlu alanlar işaretlidir.*